O mnie

Dawid  – imię męskie pochodzenia biblijnego. Wywodzi się od hebrajskiego wieloznacznego słowa oznaczającego 1. ukochany lub 2. wujek . Dawid był również postacią biblijną, królem Izraela od ok. 1010 p.n.e., poeta. Najmłodszy syn Jessego z Betlejem, ojciec Salomona. Ojciec rodu Dawidytów.

Czy to ma jakieś przełożenie na moją osobę?  Czy ja mam z tamtym Dawidem jakiś związek? Nie wiem. Na pewno bym tego chciał, bo kto nie chciał by być tak mądrym jak On. Mądrość się w życiu czasami przydaje. Nie zbyt często (bo jak za dużo wiesz to też nie dobrze), ale warto w sprawach dla nas kluczowych mieć wyrobione zdanie. Czy to wszystko co mogę o sobie powiedzieć? No nie! Przecież każdy z nas na swój temat mógłby napisać książkę.  To może kiedyś…

Z wykształcenia jestem pedagogiem, chociaż wolałbym być kojarzony z wychowawcą. Pedagog kojarzony jest z nauczycielem, a nauczyciele dzisiaj nie mają lekko.  Żeby mi w życiu nie było zbyt nudno postanowiłem chwycić jakiś Wolontariat. Ten mój obecny w w Fundacji Polskich Kawalerów Maltańskich jest już trzecim. Kogoś z Was może dziwić jak w ciągu trzech lat można być na trzech różnych wolontariatach, ale nawet jak się wie, czego się w życiu chce to wcale nie znaczy, że będzie tak prosto.

Blog już znacie, fundację dzięki której zdobyłem cenne doświadczenia również. No to teraz wypadało by powiedzieć dlaczego akurat Pedagogika i dlaczego do tego Specjalna?

Kilkanaście lat temu zdarzył mi się pewien losowy „wypadek przy pracy”. W gruncie rzeczy jak widać wyszedłem z tego „powiedzmy cało”. To że jestem osobą z niepełnosprawnością nie przeszkadza mi w normalnym funkcjonowaniu. I chciałbym, żeby wszyscy w ten właśnie sposób pojmowali Niepełnosprawność. Nie jako coś złego, ale jako specyficzny sposób życia. Każdy z nas przecież taki ma. Prawda?

O czym blog?

O wszystkim! Dosłownie i w przenośni, bo kręcę się koło tematyki paradoksów. Myślę, że każdy może znaleźć tu coś dla siebie; od tych co lubią narzekać, przez takich co mają jakiś problem ze sobą (ja też go mam). Na samym końcu zapraszam do siebie wszystkich rodziców, nauczycieli, ale też uczniów, bo szkoła dzisiaj kojarzy mi się z paradoksem wychowania. Jeśli Wy też myślicie podobnie, to tutaj będzie mnóstwo czasu, żeby o tym podyskutować… 

ps. Chętnie opiszę też jakiś temat, który was nurtuje i będzie spójny z wizją bloga.

E-mail: dpopielawski@gmail.com
Fanpage: https://www.facebook.com/narwany.blog/